A Huawei bemutatta HarmonyOS-sel működő Watch 3 okosóráját

HarmonyOS-sel működő Watch 3

Okosórát villantott a Huawei, akik úgy döntöttek, hogy miután nem sok esélyük maradt visszatérni az Android operációs rendszerhez, ezért minden termékükhöz a saját fejlesztésű HarmonyOS-t alkalmazzák majd. 

Mi sem bizonyítja ezt jobban más, mint a frissen bemutatott Watch 3 okosóra, mely a Huawei kínálatának legújabb csúcsmodelljeként többek között óriási kijelzőt, tekerhető koronát és kétcsatornás GPS-t is kapott, sőt rögtön kétféle változatban, alapkiadásban és Pro verzióban egyaránt számolhatunk vele.

Minőségi anyaghasználat, nagy kijelző

Bár a két okosóra csak minimálisan különbözik egymástól, ellenben elég jól el lehet majd határolni őket. Az anyaghasználat és a méret tekintetében például már megfigyelhetünk némi eltérést, hiszen míg a Watch 3 46,2 x 46,2 x 12,15 mm kiterjedésű lett és 54 grammot nyom, addig a Watch 3 Proi esetében 48 x 49,6 x 14 mm-ről és 64 grammról beszélhetünk – természetesen szíj nélkül.

HarmonyOS-sel működő Watch 3 (2)

Előbbi esetében rozsdamentes acél-, utóbbi kapcsán titánvázról beszélhetünk, amit zafírkristály védőlencsével láttak el, ezáltal valóban minden tekintetben prémium hatást kelt a termék. Mindkét modell egy 1,43 hüvelykes, 466 képpontos átmérővel rendelkező AMOLED kijelzőt kapott, a hátlapot pedig kerámia bevonattal látta el a gyártó, vagyis a végeredmény igazán különlegesre sikeredett.

A szíjak tekintetében a sima Watch 3-hoz bőr, rozsdamentes acél és fluoroelasztomer változatok lesznek elérhetők, a Pro esetében azonban csak bőr- és titán közül válogathatunk.

Erőteljes hardver nagy akkumulátorral

Nem okoz csalódást majd a hardver tekintetében sem a Huawei legújabb okosórája. Bár a lapkakészletről nem hallottunk, az viszont biztos, hogy 2GB rendszermemória és 16GB belső tárhely kapott benne helyett, de mindkét modellre jellemző a vezeték nélküli töltési lehetőség. 

A Watch 3 esetében ezt egy 450 mAh-s akkumulátorral támogatták meg, míg a Pro változat 790 mAh-s telepet kapott. Előbbi három-, utóbbi ötnapos üzemidőt kínál normál használat mellett, de energiatakarékos módban akár 21 nap is lehet ez az érték.

Külön kiemelendő, hogy bár az érintőpanel könnyen kezelhetővé teszi az eszközt, ugyanakkor jobb oldalán két gombot is találhatunk, melyek közül a felső egy tekerhető korona lett. Mindehhez 5ATM minősítésű vízállóság, és rengeteg szenzor társul, így gyorsulásmérő, giroszkóp, iránytű, pulzoximéter és magasságmérő is többek között.

Az eSim támogatás és a kétcsatornás GPS csak hab a tortán, hiszen a kinti sportok és testmozgás kedvelői így bátran magukkal vihetik telefon nélkül is ahhoz, hogy követhessék vele útvonalaiat, illetve teljes értékű eszközként használhassák. Mindezt pulzus- és véroxigénszint méréssel, alvás- és stresszkövetéssel, de még testhő mérésével is kiegészítette a Huawei.

A HarmonyOS

Bár a készülék Android- és iOS alapú okostelefonokkal is összehangolható, konkrétan az órán HarmonyOS fut, ami elképesztően sok szoftveres lehetőséget kínál. Bár készülékünkhöz még mindig a Huawei Egészség applikáción át csatlakozik, azonban az AppGallery jóvoltából rengeteg alkalmazást telepíthetünk extraként az aprócska eszközre.

Az árak tekintetében sajnos egyelőre a nyugati verziókról még nem hallottunk, de Kínában az olcsóbb modell átszámítva 120 ezer, az erősebb változat pedig 150 ezer forint körüli összegért került forgalomba.

Bejegyzés megosztása

Legutolsó blogbejegyzések