Már több mint 10 millió Huawei-felhasználó váltott HarmonyOS-re

10 millió HarmonyOS felhasználó

Saját operációs rendszerrel kell ismerkedniük a Huawei-felhasználóknak abban az esetben, ha szeretnének hűségesek maradni a gyártóhoz, így bár a HarmonyOS alapja is az Androidból gyökerezik – emiatt meglepően ismerős mind a kialakítás, mind a funkciók terén –, azonban mégis nagyon lassan zajlik az átállás.

Ellenben folyamatos, a Huawei ugyanis a minap bejelentette, hogy már több mint 10 millió felhasználójuk váltott HarmonyOS-re, ami különösen annak fényében derekas teljesítmény, hogy a rendszer kapcsán még mindig nagyon sok a kérdés, noha az emberek zöme imádja a látottakat.

Gördülékeny a váltás a két rendszer között

A történethez hozzátartozik, hogy a Huawei direkt úgy tervezte az átállást, hogy az a lehető legegyszerűbb és leggördülékenyebb legyen. Az Android alapjaira épülő HarmonyOS ugyanis maximális kompatibilitással rendelkezik visszafelé, emiatt minden egyes korábban telepített applikáció működőképes maradhat az új rendszeren is.

A váltás leginkább Kínában indult el gőzerővel, ahol azt szeretné a gyártó, ha az év végéig legalább 360 millió eszközön már az új operációs rendszerük teljesítene szolgálatot. Hogy ez az adat mennyire terjedne ki a globális piacra, az egyelőre nem tisztázott még, de bárhogyan is alakuljon, az előttünk álló hónapok rendkívül fontosak lesznek a kérdéses szisztéma kapcsán.

Kínában egyébiránt a hírek szerint a MatePad Pro, a P30, a P40, a Mate 30 és a Mate 40 modellek tulajdonosai kezdhettek neki a HarmonyOS felfedezésének, a modellszám tekintetében pedig kifejezetten jó eredménynek tekinthetjük a 10 milliós felhasználói bázist. Mindezt annak ellenére is, hogy a kínaiak nem jelentették be, hogy az emberek csak egy béta csomagot telepítettek maguknak, vagy már a végleges változatot

A nyugati felhasználókkal nehezebb lesz a Huawei dolga

Bár az amerikai embargó ellenére még mindig elképesztően sok és lojális rajongója van nyugaton a Huawei-nek, azonban a kínai közönség mindig is másként állt hozzá a gyártó termékeihez, így nem meglepő, hogy arrafelé minden váltást előbb meg mernek lépni, illetve gördülékenyebben is fogadják az emberek.

A nyugati felhasználókkal azonban nehezebb dolga lesz a gyártónak, hiszen a nemzetközi fogadtatás ezúttal mindent eldönthet majd a jövőre nézve, hiszen a Huawei ugyebár továbbra is le van tiltva a Google-szolgáltatásokról, illetve a kapcsolódó applikációkról.

Ez nyilván nem azt jelenti, hogy nem lehet Gmail levelezőt használni az általuk gyártott okostelefonokon, sokkal inkább azt, hogy nincsenek ott előre feltelepítve ezek a programok és lehetőségek a frissen megvásárolt eszközökön, nincsenek készen a felhasználók elé téve, ami sokaknál zavart okozhat.

Bejegyzés megosztása

Legutolsó blogbejegyzések