Mi a teendő, ha egy Huawei okostelefon nem kapcsol be?

Huawei nem kapcsol be

Bármelyik okostelefonnál előfordulhat, hogy indítást követően a készülék egyszerűen megakad, vagy csak nem reagál a bekapcsológomb megnyomására. Ezzel az eszköz gyakorlatilag használhatatlanná válik, azonban lássuk, hogy mik a teendők akkor, ha egy Huawei készülékkel tapasztaljuk mindezt!

A telefon rezeg és figyelmeztetőhangokat is kiad

Bár kellemetlen, alighanem ez az esetleírás az egyik legszerencsésebb, ha a telefonunk nem kapcsol be, hiszen amennyiben a készülék hívható, tehát rezeg, figyelmeztetőhangokat ad ki, azonban a képernyőn semmi sem látható, az mindvégig sötét marad, akkor máris azonosíthatjuk a hibát: elég nagy valószínűséggel a kijelzővel lesz a probléma.

Amennyiben sem a bekapcsológombra, sem az ujjlenyomat-olvasóra – ha van rajta –, sem a hangerőgombokra nem reagál a képernyőn keresztül, csak a fentiekben már említett formában rezeg és hanghatásokat produkál, akkor az esetek többségében a kijelző cseréjére lesz szükség a hiba elhárításához.

Villog a piros figyelmeztetőlámpa

Ezen a ponton fontos megjegyezni, hogy előfordulhat olyan eset is, amikor a fenti tünetek észlelése mellett a készülék piros jelzőfénye villog. Ilyenkor előfordulhat, hogy valami kritikus hiba keletkezet az eszközön belül – gyakran csak szoftveresen –, és kényszerített újraindításra van szükség. Tartsuk lenyomva ehhez 10 másodpercig a bekapcsológombot. 

Amennyiben nem történik semmi, nagy valószínűséggel a telefon akkumulátora lemerült, vagy vészesen közel került ehhez az állapothoz. Tegyük töltőre az eszközt, majd 15-20 percig ne nyúljunk hozzá. Ezt követően ismét próbáljuk meg bekapcsolni. Ha ez sem segít, a legrövidebb úton forduljunk szervizhez, hiszen nem kizárt, hogy az akkumulátor cseréjére lesz szükség.

A telefon újraindításakor nem a kezdőképernyő fogad minket

Ha csak újra szerettük volna indítani a készüléket, esetleg magától újraindult a zsebünkben vagy a táskánkban, de nem a jól megszokott kezdőképernyő, illetve kezelőfelület fogad minket, hanem például valami frissítő vagy parancssor, de mindenképpen egy ismeretlen közeg, akkor annak nem feltétlenül meghibásodás az oka.

Előfordulhatott például, hogy egyszerre megnyomódott a bekapcsológomb és a hangerő gomb, amivel a telefon ebben a formában, egyfajta csökkentett üzemmódban indult el, hozzáférést kínálva az Android operációs rendszer hátteréhez. Ha nem értünk hozzá, itt ne nagyon nyúljunk semmihez, pláne ne módosítsuk a beállításokat, mert végleges hibát is elkövethetünk a telefonnal.

Ha frissítő képernyő fogad minket, kapcsolódjunk mielőbb WiFi hálózathoz és frissítsük a készüléket. Amennyiben valami másról van szó, akkor minél előbb keressük meg a kilépés gombot, amivel Huawei okostelefonunk újraindul és lehetőleg normál módban láthatjuk viszont az operációs rendszer. Persze előfordulhat, hogy a készülék továbbra sem tud megfelelően elindulni. Ilyenkor érdemes lehet inkább szervizhez fordulni a problémával, mert a háttérben szoftveres és hardveres hiba egyaránt meghúzódhat.

Fontos tudni, hogy az efféle problémák sokszor csak a gyári beállítások visszaállításával orvosolhatók, amivel személyes adataink törlésre kerülnek. Ezért is lényeges, hogy használjunk mindig biztonsági mentésként valamilyen felhő alapú szolgáltatást, amivel ilyenkor mindent megmenthetünk.

Bejegyzés megosztása

Legutolsó blogbejegyzések