Szoftveres vagy hardveres kijelzőhiba? Így derítheted ki, ha Huawei okostelefonod van!

Szoftveres vagy hardveres kijelzőhiba

Egy okostelefon kijelzőjének meghibásodása az egyik legkellemetlenebb probléma, hiszen nagyon sok esetben nincs kompromisszum vagy köztes állapot, mint egy elfáradt akkumulátornál, amikor gyakoribb töltéssel még használható marad a készülék.

Természetesen ez nem minden esetben igaz, hiszen szoftveres és hardveres hibák esetén is előfordulhatnak olyan problémák, melyek csak kellemetlenné teszik a készülék használatát, és sok esetben nem igényelnek komplett kijelző cserét, mert a háttérben szoftveres hiba állhat. Hogy miként deríthetjük fel a probléma jellegét egy Huawei okostelefon kapcsán?

Előfordulhat, hogy csak egy alkalmazás okozza a hibát

Sajnos nagyon gyakori eset, hogy a kijelző látványos hibajelenségét nem hardveres hiba, elfáradt vagy fizikai erőhatásban megsérült panel okozza, hanem valamilyen feltelepített applikáció, esetleg egy vírus vagy más kártevő.

Nagyon lényeges, hogy a hibafeltárás kapcsán elengedhetetlen megnézni, miként tudjuk a mi okostelefonunkat csökkentett módban elindítani. Ez még a Huawei készülékei kapcsán is gyakran eltérő folyamat, így érdemes a támogatói oldalon az általunk használt modellt kiválasztva tudakozódni róla.

Vannak ugyanis olyan típusok, melyek egyszerűen újraindíthatók csökkentett módban, de a készülékek zömét ki kell kapcsolni hozzá, majd a bekapcsoláskor lenyomva tartani a hangerő csökkentését szolgáló gombot egészen addig, amíg a telefon el nem indul. Ha jól csináltuk, a bal alsó sarokban megjelenik a „Biztonságos mód” felirat.

Mit tegyünk a csökkentett módban?

Először is vegyük szemügyre a kijelzőt! Ebben az üzemmódban rendesen üzemel, eltűnt a hibajelenség, vagy ugyanúgy fennáll a probléma? Amennyiben ilyenkor is tapasztaljuk, akkor nagy valószínűséggel hardveres cserére lesz szükségünk, de ha a jelenség csökkentett módban nem jelentkezik, akkor meg kell keresnünk a bajt okozó applikációt.

Ehhez vissza kell lépnünk normál üzemmódba, és kitörölni a közelmúltban feltelepített szoftvereket, de nem árthat utána egy vírusirtó letöltése sem. Ha ez sem oldotta meg a problémát, akkor a gyári beállítások visszaállításával érdemes kísérletezni egy adatmentés után. Ha szervizbe kell vinnünk, ott úgyis törölnek majd mindent a telefonunkról, így legalább van lehetőségünk menteni az adatokat.

Mikor van szükség kijelző cserére?

Szoftveres hiba esetén a kijelző csere természetesen nem indokolt. Ha viszont bebizonyosodik, hogy konkrétan a panellal van probléma, akkor elengedhetetlen lesz az új alkatrész. Amennyiben fizikai sérülés, törés vagy repedés van a képernyőn, abban az esetben mindez természetesen nem is lehet kérdéses, de akadnak más egyéb jelenségek is, melyek elfáradó panelre utalnak.

Huawei szerviz eszközök

Ide sorolhatjuk például a foltosodást, a csíkozódást, a villogást, de a kijelző problémájához kapcsolódik, illetve mindig csak cserealkatrésszel orvosolható az is, ha az érintőpanel elromlott, vagyis a készülék nem reagál az érintésünkre.

Bejegyzés megosztása

Legutolsó blogbejegyzések