Több Huawei okostelefon is HarmonyOS operációs rendszerrel érkezik 2021-ben

HarmonyOS

Az okosórák egyik sajátossága a digitális számlap szabad beállíthatóságából fakad, mely rengeteg extra funkciót és lehetőséget kínálhat, de mindenekelőtt nyilván a dizájn, a saját ízlésünk kielégítésének szempontjából lehet kifejezetten fontos. 

Amennyiben Huawei okosóránk van, példának okáért éppen a címben említett, illetve kifejezetten közkedvelt Watch GT, és szívesen válogatnánk a különféle digitális számlapok között, azonban nem tudjuk, hogy miként, vagy honnan tudnánk beszerezni ilyeneket az eszközhöz, akkor az alábbiakban garantáltan minden kérdésünkre választ kaphatunk.

Már zajlanak a béta tesztek

Aki esetleg szkeptikus lenne a Huawei saját operációs rendszerével kapcsolatban, annak érdemes kiemelni, hogy rendkívül jók az első visszajelzések a HarmonyOS 2.0 kapcsán – mely az alapokat tekintve továbbra is olyan, mint egy Android operációs rendszer, csak éppen a Google szolgáltatási, illetve a kapcsolódó integrációk nélkül, melyek utólag természetesen szabadon feltelepíthetők lesznek az eszközökre.

A fentiek pedig az első tesztelők véleményét tükrözik, hiszen a HarmonyOS 2.0 béta változata már letölthető a fejlesztői oldalról, és a háttérben egyre több embert szeretnének bevonni a tesztekbe, első körben a Mate 30, a Mate 30 Pro és a MatePad Pro készülékekkel rendelkezők táborából. Erre leginkább azért van szükség, mert a kínai gyártó tervei szerint 2021-ben több okostelefonjuk is már kizárólag ezzel az operációs rendszerrel kerülhet a boltokba.

Nem csak a Huawei dolgozhat HarmonyOS-sel

Bár ezen a téren egyelőre még rengeteg a kérdés, azonban egyre inkább úgy tűnik, hogy a HarmonyOS nem az Android alternatívája, hanem annak és az iOS-nek a riválisa szeretne lenni, hiszen jövőre több mint 100 millió eszközön futhat már ez a megoldás, méghozzá több mint 40 gyártó terméke kapcsán.

Példának okáért már most biztos, hogy az okosotthonos szegmensben kiválóan ismert Midea, a Puffin vagy a Joyoung egyaránt HarmonyOS-re épülő készülékeken dolgozik a háttérben, így a rendszert közel sem csak saját felhasználásra tervezi a Huawei. Konkrétumok egyelőre nyilván még nincsenek, de 2021-ben nagy meglepetést okozhat a piacon a kínai gyártó, ha a szoftveres megoldásokat vesszük szemügyre.

Bejegyzés megosztása

Legutolsó blogbejegyzések